יום 1 –ישראל – אדיס אבבה בהר דר

ברוכים הבאים לאתיופיה!

בשעה 9:00 נעלה על טיסה ET415 מישראל לאדיס אבבה, לאחר טיסה של פחות מ-5 שעות ננחת באדיס אבבה לקראת השעה 14:30 בצהריים. אדיס אבבה, בירת אתיופיה ואיחוד האפריקאי, הוקמה בשנת 1886 על ידי הקיסר מיניליק ה-2 והיא ממוקמת בגובה של 2500 מעל פני הים מה שהופך אותה לעיר הבירה ה-5 הכי גבוה בעולם. היום לא נזכה לבקר את אדיס אבבה ונעלה על טיסת המשך לבהר דר אליה נגיע לקראת השעה 18:00 בערב. לאחר התמקמות במלון, נוכל לצאת לסיבוב קצר בעיר כדי לאכול ארוחת ערב. באם נרצה, נוכל גם לצאת לשתות בירה ולשמוע קצת מוזיקה מקומית

לינה – בהר דר

סטנדרט – Jacaranda hotel

רמה גבוהה – abayminch 

יום 2 – בהר דר – אגם טנא ומפלי הנילוס הכחול

בשעות הבוקר, נצא לשיט על אגם טנא, האגם הגדול ביותר באתיופיה שגודלו מעל 3150 קמ"ר ומהווה את המקור ל-80% ממימי הנילוס, לאורך האגם פזורים איים עליהם כנסיות ומנזרים עתיקים. במהלך השייט נבקר במספר איים וכנסיות וכן נוכל לצפות בעופות מים והיפופוטמים. לאחר השיט נחזור לבהרדר לארוחת צהריים ולאחריה נצא לטיול למפלי הנילוס הכחול, או בשמו המקומי הטיס אבאי (Tis Abay) שפירוש שמו "המים המעשנים", מקור המים הגדול והמרשים ביותר באתיופיה. לאחר הביוקר נעשה את דרכנו חזרה לבהר דר שם נעביר את הלילה

לינה – בהרדר

סטנדרט – Jacaranda hotel

רמה גבוהה – abayminch 

יום 3 – בהרדר – אוורמבה – גונדר

בבוקר ,נסע לכיוון העיר גונדר כאשר בדרך אנחנו עוצרים לבקר בכפר אוורמבה . אוורמבה המוכר בכינוי "הקיבוץ האתיופי" הינו כפר בעל משק שיתופי ושוויון זכויות בין כלל התושבים הפועלים בצורת קומונה בדומה לקיבוץ המוכר לנו. הכפר אוורמבה מאפשר למבקרים בו לקבל הצצה לחיי היום יום הכפריים באתיופיה ולבקר בבתי המלאכה השונים בעיר וכן לשמוע אודות המקום המיוחד, החזון, הקשיים וצורת ההתנהלות שלו כיום .

לאחר הביקור באוורמבה נמשיך בנסיעה לכיוון גונדר . העיר גונדר ידועה הן בשל טירות האבן והכנסיות הרבות בעיר ובן בשל עברה היהודי. במהלך היום נסייר באתרים השונים בעיר בניהם ארמון המלך פסילדס, כנסיית דברה סלאסי והקהילה היהודית הממתינה לעלייה, בהתאם להספק

לינה – גונדר

סטנדרט Ag hotel

רמה גבוהה – Haile resort

יום 4 גונדר – הרי הסימיאן – גונדר

בבוקר, נסע כ-2-3 שעות מגונדר לדברק (Debark) העיירה ממנה יוצאים להרי הסימיאן (Simien Mountains ). לאחר קבלת אישור כניסה והצטרפות של מלווה מטעם השמורה נכנס לשמורה ונעשה בה הליכות קצרות לנקודות תצפית ועניין שונות. במהלך ההליכה נזכה לראות את רכס הסימיאן, רכס ההרים המרשים והגבוה ביותר באתיופיה שפסגתו מגיעה ל- 4543 מטר, במהלך ההליכה ישנו סיכוי גבוה מאד שנזכה לפגוש את ההבון הזנוב, מין אנדמי של בבון הנמצא בהר.

לינה – גונדר

סטנדרט – Ag hotel

רמה גבוהה – Haile resort

יום 5 – גונדר – לליבלה

בשעות הבוקר נעשה את דרכנו לשדה התעופה של גונדר על מנת לעלות על טיסה לליבלה (המראה 10:00 נחיתה בלליבלה 10:30). לליבלה, הידועה גם בתור "פטרה של אפריקה" ו"הפלא השמיני של העולם" הינה עיר ובה 11 כנסיות חצובות בסלע בארכיטקטורה יוצאת דופן ביופייה. במהלך היום נעשה סיור בכנסיות ונלמד עוד על ההיסטוריה הדתית והכללית, היסטוריה שממשיכה לחיות בין כותלי המנזרים והנזרים החיים בה בלליבלה.

לינה – לליבלה

סטנדרט – Lal hotel 

רמה גבוהה – Tukul hotel

יום 6 – לליבלה – אקסום

בשעות הבוקר, נעשה את דרכנו לעבר שדה התעופה של לליבלה על מנת לעלות על טיסה לעיר אקסום (המראה 11 נחיתה 11:40). אקסום, בירתה של ממלכת אקסום הקדומה מי שהפכה לימים לאתיופיה של היום, הינה העיר החשובה ביותר דתית והסיסטריות באתיופיה. בהגיענו לעיר אקסום נצא לסיור בעיר לראות את האתרים המרכזיים והחשובים של העיר. בין האתרים נמצא את האובילסקים העתיקים של העיר, ארמון מלכת שבא וכן את מנזר 'מרים ציון' שעל פי המסורת האתיופית הינו מקום מושבו של ארון הברית שהובא לשם מבית המקדש בירושלים במהלך היום נצא לסיור בעיר לראות את האתרים המרכזיים והחשובים של העיר.

לינה – אקסום

סטנדרט – Consular hotel

רמה גבוהה – Sabean hotel

יום 7 – אקסום – כנסיות תיגראי – מקלה  

אתיופיה התנצרה בשנת 333 (הממלכה השלישית בעולם שהתנצרה) אך בתחילה הנצרות הייתה נפוצה בעיקר בקרב חוג המלוכה ולא בקרב רוב העם. בין המאה ה-5-6 הגיעו שני קבוצות נזירים לאתיופיה על מנת להפיץ את הנצרות ברחבי הממלכה. הם הקימו שורת מנזרים באזור תיגראי ואריתראה של היום. חלק ממנזרים אלה נבנו על צוקים ובהרים, במיקומים בעלי נוף מדהים ביופיו.

במהלך היום, נעשה את דרכנו בין אקסום למקלה כאשר בדרך נעצור לבקר במספר כנסיות ומנזרים לאורך הדרך. למיטיבי הלכת יומלץ להגיע לגרלטה (gheraltah) שם נמצאות הכנסיות החצובות – דניאל ומרים קרקור וכן, כנסיית אבונה ימטה אליה ניתן להגיע רק בעזרת תיפוס בחבל.

למעוניינים בטיול שלא דורש מאמץ פיזי קשה יומלץ לבקר במקדש יהא (yeha). המקדש העתיק של יהא הוא שריד יוצא דופן של התקופה הקדם נוצרית של אתיופיה המספר על התקופה שקדמה לנצרות. וכן כנסיות חצובות חשובות בדרך כגון אברה וואצבהה ועוד

לינה – מקלה

סטנדרט – Azarias hotel 

רמה גבוהה – Planet hotel

יום 8 – מקלה – דלול

בבוקר מוקדם נצא לכיוון האזור הטרמו – מינראלי של דלול (Dallol), שם נזכה לראות את חלק מתופעות הטבע הייחודיות והמרשימות ביותר. אגמי מינרלים בצבעים שונים, אגמי גופרית וחומצות שונות. כמו כן, נבקר באגם עסל (Lake Assal) הנמצא 100 מטר תחת פני הים באחד השקעים הנמוכים בעולם ובמקומות נוספים באזור. כמו כן נזכה לבקר את כורי המלח המפורסמים של מדבר הדנקיל. לאחר הביקור נעשה את דרכנו חזרה לעבר מקלה

לינה – מקלה

סטנדרט – Azarias hotel 

רמה גבוהה – Planet hotel

*יודגש כי הנסיעה ממקלה וחזרה אליה היא כ-4 שעות נסיעה לכל כיוון. ניתן לפצל את המסלול לשני ימים עם לינת שטח בינהם.

יום 9 – מקלה – אדיס אבבה – הביתה

בשעות הבוקר, נעלה על טיסה ממקלה לאדיס אבבה (מספר אופציות טיסה), בהגיענו לאדיס ימתין לנו נהג שייקח אותנו לסיור באדיס אבבה.

*סיור אופציונאלי בהתאם לזמן ולהספק*

אדיס אבבה הינה עיר תווסת בעלת מגוון רחב של מסעדות, בתי קפה, מוזיאונים, שווקים הופעות חיות ועוד. במהלך הסיור נבקר במוזיאון הלאומי שם נפגוש את האם הקדמונית שלנו – LUCY , או בשמה המקומי – דינקינש (Dinkinesh) בת ה-3.2 מליון שנה.

לאחר הביקור במוזיאון נמשיך בנסיעה קצרה לשוק שירומדה (Shiromeda) שם נזכה לטעימת פתיחה של התרבות האתיופית. השוק בשרימדה מוכר כשוק בדים גדול וכן, כמקום מעולה לרכוש מזכרות אותנטיות. לאחר סיור בשוק נעלה להר אנטוטו (Entoto) לתצפית מרהיבה על העיר אדיס אבבה. ככל שיאפשר לנו הזמן, נוכל ללכת לבקר בעוד אחד מהשווקים הרבים שיש לעיר להציע בהם המרקטו (השוק הגדול ביותר באפריקה)  ושולה או לחילופין לשבת לאכול או להרגע באחד ממרכזי הבילויי בעיר (בולה, פיאצה).

לאחר הסיור נעשה את דרכנו לעבר שדה התעופה על מנת לעלות על טיסה ET 414 ממריאה ב-16:35 מאדיס אבבה ונוחתת ב-20:10 בבן גוריון

לינה – בית

החל מ-

$ 1990 לאדם בחדר זוגי
 • טיסות פנים
 • רכב +דלק + נהג לאורך הטיול
 • מדריך דובר אנגלית לאורך הטיול
 • לינה + ארוחת בוקר
 • כניסות לאתרים השונים
 • ליווי והדרכה באתרים השונים
 • טיסות בינלאומיות (אופצינאלי)
 • טיפים
 • ויזה (50$ בכניסה למדינה)
 • ארוחות צהריים וערב
 • ביטוח (חובה!)
מבצע
סגירת תפריט
Call Now Button
WhatsApp chat
×
×

עגלת קניות